HILUX 2012 rool on sitt

Moderaatorid: jr, Moderators

KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas KKKKKK »

Tere!

Läbisõitu hetkel ca 160kkm. Viimasel ajal on auto hakand ujuma teel. Ujub AINULT kehvades teeoludes kallakutel. pikirööbastel, niisama lapitud teedel jne, kord ühele-kord teisele poole jne.
Kui tee on ilus sile, siis sõidab perfekto nagu rööpaid mööda ja rooli tunnetus väga ok Hiluxi kohta. Rehvid kuluvad ühtlaselt on katsetatud eri jookse rehve jne. Jooksud ilmselt paigas, muidu ei sõidaks siledal ka hästi. Vahel on tunne nagu kaks erinevat autot oleks. Eriti sitt sõita libedaga. Saagi vahel aru, kas tee libe või mõni muu kamma. Nati ebamugavaks kisub asi. :cry:

Ise arvasin esimese asjana õõtsapuksid läbi/pehmed. Silmaga/eebliga ei tuvastanud, aga... On samalaadset kogemust kellelgi? Panna poly puksid.
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas LauriJ »

Käi ikka igaksjuhuks sillastendis ära. See odavaim viis diagnoosimiseks. Lampi pole mõtet juppe vahetada.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas TiitR »

KKKKKK kirjutas:... On samalaadset kogemust kellelgi? Panna poly puksid.
On täpselt samalaadi kogemus enda GC-ga. "Vanal" ja rööpas asfaldil peab korralikult rooliga korrigeerima, uuel ja peegelsiledal asfaldil sõidab kui siidi, ei mingit rooliga võimlemist. Sillad regullitud (hiljuti), puksimajandus, nii ees kui taga korras, hiljuti vahetatud rooliotsad. Minu puhul on asi kinni 99,9% all olevates rehvides, mis on praktiliselt nulli kulunud Insa protikad ja natuke ka ilmselt liiga laiad sellele (255 laius), kuna tehase mõõdu ratastega ei uju ka rööpas asfaldil.
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas KKKKKK »

Ma vast lasen ka silla enne üle vaadata, aga väga ei usu sellesse. On sild ka paigast olnud nii kalded kui jooksusd ja siis on käitumine teine olnud.
Aga poly pukside kohta oleks hea ikka teada, kui keegi proovinud. Asfaldil kindlasti head. Kuidas metsateedel on? Omal igasugune kogemus nendega puudub. Offrõudi siinse foorumi mõistes ei tee. Külla aga saab kasutamist jahipidamises ja midagi ilusat metsateed pole, eriti selle aasta vihmadega.
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2180
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas puhvel »

Polyd teevad paremaks kindlalt, ka metsas pole häda miskit.

Ja Tiit, grand WJ-le on ebamäärane juhitavus tehasest külge poogitud, polyd teevad imet.
WJ ja XC 70
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas TiitR »

puhvel kirjutas:
Ja Tiit, grand WJ-le on ebamäärane juhitavus tehasest külge poogitud, polyd teevad imet.
No seda p*rse iseloomulikku käitumist tean, kuid just see esiosa ujumine on häiriv ja vaid kehval teel.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2180
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas puhvel »

TiitR kirjutas:
puhvel kirjutas:
Ja Tiit, grand WJ-le on ebamäärane juhitavus tehasest külge poogitud, polyd teevad imet.
No seda p*rse iseloomulikku käitumist tean, kuid just see esiosa ujumine on häiriv ja vaid kehval teel.
Ega see roolimine pole ju ka suurem asi täpne kui kummi puksid.
Nagu mu poeg ütles, et WJ-i roolis loodust vahtida ei saa, pani kõik polyd ja nüüd pidi saama :D
Ja see kaasasündinud "rooliloks" kadunud.
Järelt kõik need kummi puksid venivad veits järgi ja tekibki ebamäärane juhitavus.
WJ ja XC 70
Kasutaja avatar
AndreTGO
Fitting 38"
Postitusi: 336
Liitunud: N Okt 02, 2014 10:19 pm
Asukoht: Tallinn/Hüüru

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas AndreTGO »

puhvel kirjutas: Ega see roolimine pole ju ka suurem asi täpne kui kummi puksid.
Nagu mu poeg ütles, et WJ-i roolis loodust vahtida ei saa, pani kõik polyd ja nüüd pidi saama :D
Ja see kaasasündinud "rooliloks" kadunud.
Järelt kõik need kummi puksid venivad veits järgi ja tekibki ebamäärane juhitavus.
Enda omal panin ainult tagant bumerangi ja eest diagonaali puksid polyd. Roolikarp sai ka vahetatud ja regullitud ning muu puksindus on samuti korras.
Minu arust on väga hea juba võrreldes sellega, mis alguses oli. Diagonaalvarda kinnitused soovitan kusjuures kriitilise pilguga üle vaadata, nimelt on mul kahel WJ-l olnud poldiaugud välja veninud ja see põhjustab ka ujumist.
Enne oli stock rehv, nüüd 32" ja minu arust on aega loodust vahtida küll.
If it ain't broke, don't fix it.... but it's a jeep so always be prepared!
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2180
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas puhvel »

Kurrim läheb Hiluksi teemast mööda juba :)
Tea kas peab ümber tõstma sobivamasse kohta.
WJ ja XC 70
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas smurhv »

PU pukside lõgistab Tallinna tänavatel enda hambad suust välja. Endal läbikäidud ja parem on originaalid kummipuksid ikka alla panna. Eks see katsetamise värk ole
Y61
#540 Mudmen
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas KKKKKK »

No see cherokee on ju legendaarne paat oma juhitavuselt. :D
Hilux uuest peast meenutas täitsa autot ja eurokastika kohta täisa normull rool oli mu arust. Eks me vaata, mis tast saab.
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas ibra »

Hilux uuest peast meenutas täitsa autot ja eurokastika kohta täisa normull rool oli mu arust.
Uuest peast meenutavad paljud autod autot, niikaua kui keegi pole neid asjatundmatult ümber ehitanud.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
airport
Rock Crawler
Postitusi: 542
Liitunud: P Apr 21, 2013 9:02 pm

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas airport »

puhvel kirjutas:
TiitR kirjutas:
puhvel kirjutas:
Ja Tiit, grand WJ-le on ebamäärane juhitavus tehasest külge poogitud, polyd teevad imet.
No seda p*rse iseloomulikku käitumist tean, kuid just see esiosa ujumine on häiriv ja vaid kehval teel.
Ega see roolimine pole ju ka suurem asi täpne kui kummi puksid.
Nagu mu poeg ütles, et WJ-i roolis loodust vahtida ei saa, pani kõik polyd ja nüüd pidi saama :D
Ja see kaasasündinud "rooliloks" kadunud.
Järelt kõik need kummi puksid venivad veits järgi ja tekibki ebamäärane juhitavus.

Rooliloks kaob ära WJ -l siis kui dioganaal varras on korras , ja tõesti polupuksid on siin paremad , super pro buksid !
airport
Rock Crawler
Postitusi: 542
Liitunud: P Apr 21, 2013 9:02 pm

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas airport »

Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: HILUX 2012 rool on sitt

Postitus Postitas TiitR »

airport kirjutas:
Rooliloks kaob ära WJ -l siis kui dioganaal varras on korras , ja tõesti polupuksid on siin paremad , super pro buksid !
Diagonaalvardaga on kõik korras.
Aga polüde peale võib mõelda küll.
Mis asjad need sellised on? http://www.escape4x4.eu/bushing-set-jee ... 5/d-70719/
On üldse mingid asjad või palju maksab terve set neid polüsi?

Sry. KKKKKK, et sinu teemas selline arutelu.
Vasta

Mine “Toyota”