LC120 vahekast märg.

Moderaatorid: jr, Moderators

Vasta
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

LC120 vahekast märg.

Postitus Postitas Hydroid »

Autoks LC120 2007 aasta, 3.0 diisel.
Avastasin täna asfaldi peal paar õli tilka, ronisin kohe auto alla ja vahekast oli märg (õline). Märg on rohkem esikardaani poolt, ehk sealt poolt kust kardaan sisse tuleb.
Kas sealt saab õli nii kergelt otsa saada ja tuleb ruttu juurde valada? Endal hoolduseni umbes 2000 km.

Ise seostan seda kardaani määrimisega, mida ma nüüd hiljuti tegin ja sõitsin 1000 km läbi (käisin Riias). Kas vahekasti esikardaani simmer võib hakata läbi laskma, kui nuudi sees liiga palju määret on ja tekib hüdrolöök vms? Nuudi sisse panin määret nii palju, et pumpasin, kuni kardaan natuke liikuma hakkab. ........
Kui tõesti probleem sellest, kas nüüd simmer vms on läbi? Või nüüd lihtaslt nuudi sees olev määre üleliigne läks välja ja tuleb vahekasti natuke õli juurde valada?

Siin on pilt: https://goo.gl/photos/LJyFeZ7zAWJGqj168
Kasutaja avatar
Walter
Mudder
Postitusi: 55
Liitunud: N Okt 12, 2006 12:04 pm

Re: LC120 vahekast märg.

Postitus Postitas Walter »

Tüüpiline vahekasti esimese kardaani simmeri leke. Niisuur leke on kahtlane et 2000km kestab, kindlam ennem korda teha.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 vahekast märg.

Postitus Postitas TiitR »

Hydroid kirjutas:
Ise seostan seda kardaani määrimisega, mida ma nüüd hiljuti tegin ja sõitsin 1000 km läbi (käisin Riias). Kas vahekasti esikardaani simmer võib hakata läbi laskma, kui nuudi sees liiga palju määret on ja tekib hüdrolöök vms? Nuudi sisse panin määret nii palju, et pumpasin, kuni kardaan natuke liikuma hakkab. ........
Kui tõesti probleem sellest, kas nüüd simmer vms on läbi? Või nüüd lihtaslt nuudi sees olev määre üleliigne läks välja ja tuleb vahekasti natuke õli juurde valada?

Siin on pilt: https://goo.gl/photos/LJyFeZ7zAWJGqj168
Kardaani määrimine...millega, õliga? Määre ei muutu ju vedelaks ja tilkuvaks õliks? Tegu ilmselt ikkagi juba nimetatud simmeri lekkimisega.
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 vahekast märg.

Postitus Postitas Hydroid »

Walter - tänan !
TiitR - kardaan määritakse jah muidugi spetsiaalse määrega. Ma mõtlesin seda, et kardaani nuudi visse pumpasin vist ilmselt liiga palju määret ja kardaan enam ei liikinud (pikemaks lühemaks) ja andis kõige nõrgemas kohas järgi, ehk vahekasti simmer?
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 vahekast märg.

Postitus Postitas Hydroid »

Kas keegi saab öelda mis õige õli sinna vahekasti läheb? Ma hetkel tahan lihtsalt midagi juurde valada.
Esinduses valati midagi sellest nimekirjast, aga ma ei suuda siit eraldada, mis siit vahekasti läks: https://goo.gl/photos/6UE2BWMedZrHKKGV6
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 vahekast märg.

Postitus Postitas TiitR »

Hydroid kirjutas:Kas keegi saab öelda mis õige õli sinna vahekasti läheb? Ma hetkel tahan lihtsalt midagi juurde valada.
Esinduses valati midagi sellest nimekirjast, aga ma ei suuda siit eraldada, mis siit vahekasti läks: https://goo.gl/photos/6UE2BWMedZrHKKGV6
See, kus kirjas 75W-90...aga huvitav, et sul seda sinna nii palju läks? Samas mäletan nagu, kui sai ise samasugust omatud, et mootoriõli läks ca. 8 liitrit? Aga vb mäletan ka valesti.
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 vahekast märg.

Postitus Postitas Hydroid »

Ilmselt sama õli läks siis ka sildadesse ja vahekasti. Sest siis vahetati kõik vedelikud ära.
Moootorisse läheb jah umbes 7 liitri kanti.
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 vahekast märg.

Postitus Postitas Hydroid »

Pesime nüüd vahekasti puhtaks ja valasime umbes 200ml õli juurde. Nüüd umbes 200km sõitnud ja kõik on kuiv, mingeid tilkasid ei ole. Kas siis ikkagi tasub see simmer ära vahetada, kuna selle "struktuur" võib juba rikutud olla?
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Re: LC120 vahekast märg.

Postitus Postitas pilgrems »

Kui kahtled siis vaheta. Igasugune selline oletamine on täppis teadus. Võib kesta igaviku, või mitte päevagi.
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 vahekast märg.

Postitus Postitas Hydroid »

Uus simmer juba laua peal. Aga jah, valasime õli juurde ja siiamaani ikkagi kuiv olnud. Saabki hoolduseni sõita ja hoolduses ära vahetada.
Vasta

Mine “Toyota”