LC120 3.0D 127kW aku parameetrid

Moderaatorid: jr, Moderators

Vasta
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

LC120 3.0D 127kW aku parameetrid

Postitus Postitas Hydroid »

Kuna peal on originaalakud ning nendel pole kirjas ühtegi parameetrit, aga uusi vaja osta, siis sooviks teada neid parameetreid mis tehases paigaldatakse.
Saan aru, et saab vaadata ka VARTA või BOSH kataloogist, aga kuna need võivad ka eksida ja hiljem on selline aku mida genekas kas laeb üle või ei suuda just täis laadida.
Ehk kellelgi juba kogemus olemas, et teatud mahutavusega ja mõõduga sobib väga hästi antud autoga ja genekaga.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: LC120 3.0D 127kW aku parameetrid

Postitus Postitas v6sa »

Hydroid kirjutas: ...
hiljem on selline aku mida genekas kas laeb üle või ei suuda just täis laadida.
...
Ära üle mõtle. :mrgreen:

Sinna aluse peale ei mahu nii suur aku, et seda ei jaksaks normaalse tarvitamise juures (sõiduaega ikka kümnetes minutites iga külmalt käivitamise kohta) täis laadida. Üle laadimine on aga geneka rike, siin ei ole akudega midagi pistmist. 14,5+ V keedab kõik peediks.

Minu tutvusringkonnas on parima hinna-kvaliteedi suhtega olnud Bären. Kestab sama kaua, nagu margiakud, aga maksab kolmandiku võrra vähem. Minu suureks üllatuseks keeldub kaks Spirit-nimelist akut endiselt ära suremast. Aga ostetud Vartad on kõik loetud aastatega loojakarja läinud (tõsi, küll peale 24. kuu täitumist). Ikkagi kvaliteetne kaup - peab lubatud paar aastat ikka vastu.:)

Boschiga isiklik kogemus puudub, aga eriti ei kurdeta muu, kui soetushinna üle :roll:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
hans
Rock Crawler
Postitusi: 505
Liitunud: E Mär 17, 2008 8:39 pm
Asukoht: Tallinn

Re: LC120 3.0D 127kW aku parameetrid

Postitus Postitas hans »

Miks elada elu keeruliseks? Lähed akudega kapleva ettevõtte juurde. Need teevad kataloogi lahti ja annavad vajalikud akud.
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: LC120 3.0D 127kW aku parameetrid

Postitus Postitas eerik2 »

Võta mõõdulint kätte, mõõda see auk ära, kuhu aku käib ja panegi nii suur. Või kui suur soov sama mõõtu akut nagu vana, siis mõõdagi vana aku ära ja kogu lugu. Akusid müüakse ka mõõdu järgi. Ei ole siiani ka Exide'i akudele, mida kasutanud, midagi ette heita olnud.
F-250XLT 7,3D
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 3.0D 127kW aku parameetrid

Postitus Postitas Hydroid »

Ma vist tõesti mõtlen liiiga palju üle....

Aga siis selge, kataloogist ja mõõtude järgi ;) Tänan.
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 3.0D 127kW aku parameetrid

Postitus Postitas Hydroid »

Ehk kellelgi vaja, siis originaalis seisab LC120 3.0D moooriga 80Ah ja käivitusvool 800A.
kummist
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 168
Liitunud: T Mai 28, 2013 3:08 pm

Re: LC120 3.0D 127kW aku parameetrid

Postitus Postitas kummist »

Ma ei tea kuidas on lood LC120-ga, aga Hiluxil on need kaks akut erinevad (+ ja - klemmid on ühel akul ühtepidi, teisel teistpidi).
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: LC120 3.0D 127kW aku parameetrid

Postitus Postitas v6sa »

kummist kirjutas:Ma ei tea kuidas on lood LC120-ga, aga Hiluxil on need kaks akut erinevad (+ ja - klemmid on ühel akul ühtepidi, teisel teistpidi).
Mis aastast alates? Vanakestel nagu pole kohanud....
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 3.0D 127kW aku parameetrid

Postitus Postitas Hydroid »

Ma seda ei maininud, aga tõesti minu 2007 aasta LC peale läksid ka erineva plussi poolte akud, üks parema poolse ja teine vasakupoolse plussiga.
kummist
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 168
Liitunud: T Mai 28, 2013 3:08 pm

Re: LC120 3.0D 127kW aku parameetrid

Postitus Postitas kummist »

v6sa kirjutas:
kummist kirjutas:Ma ei tea kuidas on lood LC120-ga, aga Hiluxil on need kaks akut erinevad (+ ja - klemmid on ühel akul ühtepidi, teisel teistpidi).
Mis aastast alates? Vanakestel nagu pole kohanud....

2012.a. mudel (3.0).
Vasta

Mine “Toyota”