1KD-FTV - kolvi purunemine - ettevaatust!

Moderaatorid: jr, Moderators

Vasta
kummist
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 168
Liitunud: T Mai 28, 2013 3:08 pm

1KD-FTV - kolvi purunemine - ettevaatust!

Postitus Postitas kummist »

Tere,

Mõtlesin, et peaks igaks juhuks ka siinse kogukonnaga jagama järgmist infot:

http://toyota-club.net/files/faq/15-10- ... on_eng.htm

Probleemist peaksid olema vabad need masinad:
Euro 5 modification of the engine with reduced compression ratio get new pistons and delivered to civilized market till the end of production. The piston problems was not mentioned for this version.
13101-30170 / 10.2010-06.2015
Tegemist on ilmselt siis selle versiooniga, mis oli 126/127kW (Hilux ja LC). Hilisemad LC-d selle mootoriga on olnud 146kW ja võimalik, et kolvid probleemsed. Ei ole spetsialist, aga igaks juhuks olgu märk sellest siin maas. Esindused kindlasti räägivad probleemi olematuks.


Pilt dokumendist:

Pilt

Pilt

Pilt


PS. Eelmine aasta tuli Toyotal uus mootor välja: 1GD-FTV, kuid selle puudused ilmnevad alles tulevikus.
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: 1KD-FTV - kolvi purunemine - ettevaatust!

Postitus Postitas Praks1 »

Paljude Lc120 purunenud kolbide põhjus on koonerdavad omanikud, kes pihusteid ei raatsi vahetada. Vähemalt need mida mina näinud olen.
Proto
53951597
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: 1KD-FTV - kolvi purunemine - ettevaatust!

Postitus Postitas honkomees »

Praks1 kirjutas:Paljude Lc120 purunenud kolbide põhjus on koonerdavad omanikud, kes pihusteid ei raatsi vahetada. Vähemalt need mida mina näinud olen.
Vabandan OT kuna LC ei tea midagi, aga miks peaks töötaval masinal/mootoril pihusteid vahetama, kui tehasemanuaal sellest ei räägi ja kust ma tean seda õiget aega?
Võib-olla peaks ka oma isuzul pihusteid vahetama?
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: 1KD-FTV - kolvi purunemine - ettevaatust!

Postitus Postitas Praks1 »

Erinevatel pihustitel on tehase eluiga hea küttega näiteks 200tuhi, mõnel 120 jne.
Kui ämbrist tankida tra teab mida (mida tehakse meil palju),mõelge ise edasi :D
Tean isegi praegu mõnda Lc millel pihustid läbi, aga ei raatsita uusi osta ja neid remontida ei saa.
Proto
53951597
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: 1KD-FTV - kolvi purunemine - ettevaatust!

Postitus Postitas honkomees »

Praks1 kirjutas:Erinevatel pihustitel on tehase eluiga hea küttega näiteks 200tuhi, mõnel 120 jne.
Kui ämbrist tankida tra teab mida (mida tehakse meil palju),mõelge ise edasi :D
palun seletage lollile kuidas ma aru saan, et pihustid läbi on. Olen korra Venemaal saanud sitta kütet, mis filtri umbes tõmbas. Peale sõda masin on veel sõitnud oma 100kkm. Ja kust ma tean, mis tootja pihustid mu massinal on?
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Kalill
Rock Crawler
Postitusi: 535
Liitunud: P Jaan 09, 2011 9:04 pm

Re: 1KD-FTV - kolvi purunemine - ettevaatust!

Postitus Postitas Kalill »

Tuleks arvutiga pihustite korrektuure vaadata. Paras aastas paar korda üle vaadata.
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: 1KD-FTV - kolvi purunemine - ettevaatust!

Postitus Postitas Ax »

Kalill kirjutas:Tuleks arvutiga pihustite korrektuure vaadata. Paras aastas paar korda üle vaadata.
Arvutiga vaadatakse arve. See kas pihusti "pissib" või pihustab, näeb heal juhul stendis.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
Kalill
Rock Crawler
Postitusi: 535
Liitunud: P Jaan 09, 2011 9:04 pm

Re: 1KD-FTV - kolvi purunemine - ettevaatust!

Postitus Postitas Kalill »

Sellise pihusti, mis kolbi hakkab sulatama leiab ilmselt ülesse.
Vasta

Mine “Toyota”