LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Moderaatorid: jr, Moderators

Vasta
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Postitus Postitas Hydroid »

Tegemist on LC120 2007 aasta väljalaske mudeliga. Auto on 8 kohaline ja seetõttu on olemas ka taga istuvatel ja ka pagasiruumis istujatele laes eraldi puhurid, kus saab vajadusel sooja/külma õhku lasta.
Tagaistmelt saab seda ka eraldi reguleerida. Mul on siiamaani olnud see koguag Auto reziimis, suvel jahutas kenasti, aga nüüd talvel ei taha soojendada. Panin käsitsi HI reziimi peale hakkas tulema lihltsalt külma õhku (mootor oli töötemperatuuri saavutanud, sest eest tuli juba sooja õhku).

On kellelgi ideid või kogemusi sama probleemiga? Kas sinna taha lähevad mingid tosooli torud mis seda õhku soojendama peaksid?
Muideks konditsioneer hetke ei tööta.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Postitus Postitas TiitR »

Mul oli eelmine LC120 samuti 8-kohaline ja sooja puhkus taha kenasti. Täpset soojendussüsteemi seal ei tea (polnud kunagi vaja süveneda), kuid tosoolitorud peaksid sinna minema küll. Tosooli kogus juba eeldab seda - tavaline 5-kohta 8 L ja 7..8-kohaline 12 L, kuhugi peab ju see suurem kogus minema :D
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Postitus Postitas eerik2 »

Ehk on siis kuskil süsteemis õhk vahel?
F-250XLT 7,3D
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Postitus Postitas Hydroid »

Vot ma ka nüüd ei tea mida arvata, samas mingeid lekkeid kuskil ei ole ja tosool hoiab norm taset paisupaagis.

6000 km tagasi käis auto esinduses hoolduses, kus vahetati ka tosool ära, ma loodan, et nad vahetasid seda ikka õigesti....
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Postitus Postitas v6sa »

Hydroid kirjutas:...

6000 km tagasi käis auto esinduses hoolduses, kus vahetati ka tosool ära, ma loodan, et nad vahetasid seda ikka õigesti....
Selle peale läheks mina nüüd vahetuskohta tagasi selgitust nõutama.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Postitus Postitas Hydroid »

Kusjuures hooldust tegin HAT autos, mis on ikkagi Toyota esindus. Ma usun, et nad peaksid sellel alal pädevad olema....
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Postitus Postitas v6sa »

Hydroid kirjutas:Kusjuures hooldust tegin HAT autos, mis on ikkagi Toyota esindus. Ma usun, et nad peaksid sellel alal pädevad olema....
HAT võib pädev olla. Aga see ei välista konkreetse töömehe praaki. Kui jama tekkis peale hooldust, on põhjus selge.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Postitus Postitas Hydroid »

Enne hooldust olin alles uus omanik sellel autol ja väljas oli soe, ei saanud kahjuks tol hetkel kontrollida. Viga ilmnes alles nüüd....
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Postitus Postitas Hydroid »

Esinduses öeldi, et tosool oli paisupaagis low ja max vahel, et peaks ikka olema max peal, siis valati tilk juurde, kuid ei aidanud.

Tahan kontrollida, äkki on süsteemis õhk sees, kuidas seda kõige paremini välja saada, kas nina ülesse ajaga kork lahti teha ja lasta mootoril töötada?
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Postitus Postitas eerik2 »

Ma oleks esinduse meestele sellise jutu peale halvasti öelnud... tere tase.. Kas tõesti leidub veel sellise oskusega remondimehi esindustes..??
Pead õhutuse kohad vist ikka üles otsima. Või on mõni klapp või termostaat kuskil. Tuleb järjest minema hakata mööda toru. Õhutama peab soendusradiaatori juurest, kõige kõrgemast punktist, mis võimalik. Torul võib lihtsalt ka mingi sodi ees olla, et tosool ringi ei käi.
F-250XLT 7,3D
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Postitus Postitas Hydroid »

Ma nüüd uuesti esinduses olen uurinud ja öeldi, et LC120 ei peagi ülevalt laest (7 kohaline variant), sooja õhku puhuma. Sealt tuleb ainult külma (konditsioneeri) õhku.
Tiit kas sul tuli sealt ülevalt siis sooja või? Või sa mõtlesid, et tuleb jalgadest sooja. Vaatasime skeeme ka, et sinna ei lähegi tosooli torusid ka, ainutl mööda auto põhja lähevad külmatorud.

Ainuke asi, et see tosooli koguse erenivus on küsimuse all, miks sead siis 5 liitirt rohkem läheb.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 8 kohta taga istujatele ei puhu sooja õhku

Postitus Postitas TiitR »

Hydroid kirjutas:Ma nüüd uuesti esinduses olen uurinud ja öeldi, et LC120 ei peagi ülevalt laest (7 kohaline variant), sooja õhku puhuma. Sealt tuleb ainult külma (konditsioneeri) õhku.
Tiit kas sul tuli sealt ülevalt siis sooja või? Või sa mõtlesid, et tuleb jalgadest sooja. Vaatasime skeeme ka, et sinna ei lähegi tosooli torusid ka, ainutl mööda auto põhja lähevad külmatorud.

Ainuke asi, et see tosooli koguse erenivus on küsimuse all, miks sead siis 5 liitirt rohkem läheb.
Sooja tulebki ainult alt jah. Ülevalt külma (kliimaga). Selles suhtes neil õigus.
Vasta

Mine “Toyota”