imelik hääl, kas rihma rullik?

Moderaatorid: jr, Moderators

Vasta
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

imelik hääl, kas rihma rullik?

Postitus Postitas Hydroid »

Tere,

LC120 3.0D külma mootoriga käivitades tekkis imelik hääl, nagu midagi kuskil käiks õrnalt vastu. Videol on näha kohta, mida sõrmega katsun, kust ilmselt see hääl ka tuleb. 100% kindel muidugi pole, sest väga raske aru saada kust see tuleb. Sooja mootoriga käib aga vägaväga õrn vilin ka, ning see imelik hääl on sooja mootoriga kadunud.

Video pealt on natukene kuulda, ehk oskab keegi öelda, mis probleemiga võiks tegu olla ja mis element see on, mida ma videol sõrmega katsun.

https://www.youtube.com/watch?v=FJxlvONuGL0
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: imelik hääl, kas rihma rullik?

Postitus Postitas laurz »

Kondi kompressori siduri laager või rihm ise oma aja ära eland.Pihusta käimise ajal silikooni rihma vahele.Kui vait jääb on rihm otsas.Kui ei,siis mingi laager otsas :D
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: imelik hääl, kas rihma rullik?

Postitus Postitas Hydroid »

Aitäh vastuse eest. Sorry, et selline küsimus, aga kas Sa muidu suht kindlalt ütlesid või lihtsalt pakkusid, et see võib kondeka kompressor olla kuna see hääl tuleb sealt mille peale sõrmega näitasin. Ma mõtlesin seda, et äkki Sul endal sama mure olnud ja oskad kindlalt öelda nagu ..
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: imelik hääl, kas rihma rullik?

Postitus Postitas TiitR »

Tänaste +7C temp.-iga peaks kondi sidur juba rakenduma. Sul rakendub? Sama sidur lülitub sisse ka juhul, kui power heatingut kasutad (toimetabki vaid külma mootoriga). Tundub jah, et see krigin sealt siduri juurest tuleb.
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: imelik hääl, kas rihma rullik?

Postitus Postitas Hydroid »

Kuidas muidu ma aru saan, et mul kondisidur rakendus? Kusjuures ma pole nüüd siiamaaani kindlaks teinud, kas kont töötab mul üldse või mitte, sest siiamaani on olnud suht külm õhk väljas ja käega katsudes ei saa arugi, kas õhk on jahutatud või ongi välisõuest tulnud õhk sisse.

Kahtlema paneb see, et mul on AUTO reziimi peal koguaeg, jaa ühel teisel landcaril kuulsin, et vahel pöörded korra tõusid ja siis uuesti langesid kui kont tööle hakkas, minul ta nii ei tee....
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: imelik hääl, kas rihma rullik?

Postitus Postitas TiitR »

Hydroid kirjutas:Kuidas muidu ma aru saan, et mul kondisidur rakendus? Kusjuures ma pole nüüd siiamaaani kindlaks teinud, kas kont töötab mul üldse või mitte, sest siiamaani on olnud suht külm õhk väljas ja käega katsudes ei saa arugi, kas õhk on jahutatud või ongi välisõuest tulnud õhk sisse.

Kahtlema paneb see, et mul on AUTO reziimi peal koguaeg, jaa ühel teisel landcaril kuulsin, et vahel pöörded korra tõusid ja siis uuesti langesid kui kont tööle hakkas, minul ta nii ei tee....
Külma motoga proovi Power heatingu´t ja see peaks läbi siduri kohe pöördeid tõstma. Kliimaautomaat regullib ka läbi selle siduri oma pumba tööd ehk peavadki mootoripöörded aeg-ajalt muutuma.
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: imelik hääl, kas rihma rullik?

Postitus Postitas laurz »

Hydroid kirjutas:Aitäh vastuse eest. Sorry, et selline küsimus, aga kas Sa muidu suht kindlalt ütlesid või lihtsalt pakkusid, et see võib kondeka kompressor olla kuna see hääl tuleb sealt mille peale sõrmega näitasin. Ma mõtlesin seda, et äkki Sul endal sama mure olnud ja oskad kindlalt öelda nagu ..
On olnud sama krigin vanal cherol.Videos sul pump järgi ei ole(siduri keskmine osa seisab paigal),Kui sidur rakendub ja krigin kaob on siduri laager kutu. Kui krigin ei kao,siis rihm või mõni muu rullik häälitseb. :D
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: imelik hääl, kas rihma rullik?

Postitus Postitas Hydroid »

Tänud info eest, nüüd saan täpsemalt edasi uurida.

Tiit, ma mõtlesin, et see power heating toimib nii, et hoiaks nagu gaasi pedaali natukene peal? Või ta koormab mootorit mille tõttu pöörded tõusevad?
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: imelik hääl, kas rihma rullik?

Postitus Postitas TiitR »

Hydroid kirjutas:Tänud info eest, nüüd saan täpsemalt edasi uurida.

Tiit, ma mõtlesin, et see power heating toimib nii, et hoiaks nagu gaasi pedaali natukene peal? Või ta koormab mootorit mille tõttu pöörded tõusevad?
Tõstabki mootori pöördeid, et mootor kiiremini soojeneks (1 paras mõtetu süsteem iseenesest...selline "vaesemehe" kero :D )
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: imelik hääl, kas rihma rullik?

Postitus Postitas Hydroid »

Ma ei tea, kas olen loll või ei saa aru:D

Kuidas on see sidur ja mootori pöörete tõstmine oma vahel seotud power heatingu puhul? Power heat niiöelda lihtsalt "vajutab õrnalt" gaasi pedaalile, mis see sidur siis sellel juhul teeb? See sidur on vajalik ainult konditsioneeri jaoks ju?
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: imelik hääl, kas rihma rullik?

Postitus Postitas TiitR »

Hydroid kirjutas:Ma ei tea, kas olen loll või ei saa aru:D

Kuidas on see sidur ja mootori pöörete tõstmine oma vahel seotud power heatingu puhul? Power heat niiöelda lihtsalt "vajutab õrnalt" gaasi pedaalile, mis see sidur siis sellel juhul teeb? See sidur on vajalik ainult konditsioneeri jaoks ju?
http://autodata.ru/article/all/power_he ... kh_toyota/
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: imelik hääl, kas rihma rullik?

Postitus Postitas Hydroid »

Aitäh :)
Vasta

Mine “Toyota”