LC120 autom. kasti anomaalia?

Moderaatorid: jr, Moderators

Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas TiitR »

TarviR kirjutas:Tiit, kas said oma kasti anomaaliale lõpuks mingi lahenduse?
Värske lc120 omanikuna alles alustan vibra põhjuse otsimist, avalduvad ka ainult külmade ilmadega ja aeg-ajalt. Näiteks nii, et ühe foori taga vibreerib, siis järgmise taga ei vibreeri ja kolmanda taga oodates jälle vibra sees.
Auto iseenesest 2007 aastast ja 220k sõitnud.
Kusjuures päris lahti sellest ei saanudki, somm ostis selle enne ära :oops: , kuigi peale korralist käimari õlivahetust muutus asi pehmemaks ja enam väga häirivalt ei käitunud. Kuid lase kontrollida kõik ülalnimetatud asjad: mootoripadjad, pihustid, käimari õli, jne...
Pihusteid soovis Amserv kontrollida nii, et jätad ööseks auto neile ja hommikul külma mootoriga tahavad mingeid näite seal vaadata.
Kasutaja avatar
Leedu
katseaeg
Postitusi: 412
Liitunud: R Jaan 26, 2007 12:07 am

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas Leedu »

Oli endal sama asi. Värises. Aitas kõikide patjade vahetus. C-osi pole mõtet vahetamisel kasutada.
Talasilda ja Tugevat Raami!

Võistlussüütu mudamatkaja alates 2002
nasa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 121
Liitunud: R Aug 04, 2006 2:52 pm
Asukoht: Eesti

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas nasa »

Leedu kirjutas:Oli endal sama asi. Värises. Aitas kõikide patjade vahetus. C-osi pole mõtet vahetamisel kasutada.
Oli omal sama mure ja peale patjade vahetamist tundus, et aitas. Kuni teise samasugusesse autosse istumiseni, kus said aru, et tegelikult ikka ei olnud korras, sest seal oli seda värisemist ikkagi 10 korda vähem. Mulle jäi küll mulje, et tegelikult see patjade lagunemine oli pigem sümptom, kui põhjus.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas TiitR »

Leedu kirjutas:Oli endal sama asi. Värises. Aitas kõikide patjade vahetus. C-osi pole mõtet vahetamisel kasutada.
Minu omal vahetas padjad Amserv. Loodan, et pani sinna ikka A osad? Eriti, kui tehti seda veel garantii ajal :D
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas Hydroid »

Kas on antud teemaga mingeid uudiseid ja lahendusi kellelgi olnud?
Minu LC120 (2007 127kW) on mure järgmine:

1) Maanteel kiirusel 70 kuni 90 km/h ehk siis kui pöördeid on umbes kuni 2000 tekib väike müdin sisse. Ma ei saa seda nimetada vibratsiooniks kuna kere ei värise, aga ütleme nii, et oleks kuulda nagu mootori häält salongi. 105 km/h juurest või siis kui pöördeid üle 2000 kaob see ära ning siis kostab ainult tuult.
2) Külma ilmaga (miinus kraadid) hakkab natukene väristama kui on mootor külm ja kast on "D" asendis, "N" peal kaob see ära. Vahel juhtub seda rohkem siis kui näiteks auto natukene kaldu seisab (näiteks sõidad tagumiste ratastega äärekivi peale)
3) kui kang on "R" asendis siis on väike vibratsioon

Kas see kõik võib viidata mootoripatjade vahetusele?
Läbisõit on 246 000 ja hijuti tehtud dünaamiline käigukasti õlivahetus Hobenooles. Samuti on tehtud ka 240 000 hooldus esinduses kus vahetati kõik mis vaja. Pidurikettad ja klotsid on ka uued.
Esinduses öeldi, et mootoripatju eriti kuidagi kontrollida ka ei saa ja kui vahetada siis tuleb vahetada kõik.

Mootoripatjade vahetus maksab 1000 eur, seega enne kui ma neid vahetada lasen, tahaks olla täiesti kindel, et viga ikka nendes.

Palun jagage enda arvamust ka:))
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas TiitR »

Sul veel tehase padjad? Kui tõesti jah, siis tasuks vahetada. Uuemad pidid parema insener-tehnilise lahendusega olema (tegelikult muudeti vist vaid kuju) ja töötavad/toimivad paremini.
Jupp aeg sest länkarist juba möödas ja mälu järgi pajatan, aga nii see Amservi tehnik mulle tookord rääkis.
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas Hydroid »

Ma arvan, et mul on tehase padjad. Proovin lasta seda üle kontrollida, loodan, et esindus mulle ikka ausalt vastab selle kohta kui hooldusajalugu kontrollib :)
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas Hydroid »

Tiit, või keegi muu, kes on uuena LC120 ostnud, kas ta oli maanteel igal kiirusel vaikne (mõtlen mootori häält) ja mingit müdinat pole kunagi tunnetanud?
Sest ma ei tea enam mida arvata, äkki see mida mina tahan ideaalseks teha ongi LC120 le omapärane, sest paljud kurdavad, et on kuulda mootori häält jne.

Tiit sul see "anomaalia" tunnused olid pidevalt või teatud juhtudel?
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas TiitR »

Hydroid kirjutas:Tiit, või keegi muu, kes on uuena LC120 ostnud, kas ta oli maanteel igal kiirusel vaikne (mõtlen mootori häält) ja mingit müdinat pole kunagi tunnetanud?
Sest ma ei tea enam mida arvata, äkki see mida mina tahan ideaalseks teha ongi LC120 le omapärane, sest paljud kurdavad, et on kuulda mootori häält jne.

Tiit sul see "anomaalia" tunnused olid pidevalt või teatud juhtudel?
Kõik 4-ja silindrilised põrisevad :D ja mootori hääl oli tuntav/kuuldav, eriti kui eelnev auto oli bmw e60 3,0d, mis oma 6-silindriga lausa nurrus selle "traktori" kõrval :D .
Kui mõtled anomaalia all seda käimariga kaasavedamist, siis ilmnes vaid külmade ilmadega..a´la temp. oli seal +7...+10. Kui oli soojem, siis oli auto rahulik. Ja vaid D peal seistes...lükates P, R või N-i peale oli auto rahulik.
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas Hydroid »

Nojah, see arusaadav, natuke traktori moodi see mootor tal on.

Aga ikkagi, kas see on norm et 70 kuni 90 km/h tunnis on tunda kerget müdinat nagu oleks mootori häält kosta. Kas kõikidel teistel LC120 omanikel on vaikus või ka sama lugu?
See ju võib loogiliselt tuleneda mootoripatjadest ja kui pöördeid rohkem näiteks 100kmh juures, siis mootor surub rohkem patja kinni ja see kaaob ära. Või mul on vale loogika?
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas Hydroid »

Mootoripadjad nüüd vahetatud, vahetamata jäi käigukasti padi, kuna see oli korras - seda on silmaga näha, et on terve ja mõrasid ei ole. Paigaldatud said A osa ja seda tehti esinduses.

Külma ilmaga ja väga külma mootoriga pole veel saanud sõita, ja ei oska veel öelda kuidas nüüd D ja R peal käitub, kas natuke väristab või ei, kuid sooja mootoriga on R peal väga väga väga väikest vibratsiooni tunda, võib olla see on normaalne ma ei tea, peab sellega leppima, see väga ei häiri.

Kõige rohkem mind häirib aga see, et mul jäi sisse see müdin, mis tuleb sisse umbes 90km/h pealt, ainult et see on vist natukene vaiksem nüüd. See on selline RRRR hääl, nagu oleks natukene mootori häält salongi kosta, vb see on vibratsioon, mis väga ei raputa ja mida väga ei tunne.

Ma nüüd ei tea, kas oleks pidanud ka selle kasti padja ära vahetama.., samas esinduses öeldi, et sellega ei juhtu kunagi midagi ja sul on näha, et see on terve.
Tahaks ikkagi autot ideaalseks teha, et maanteel oleks vaikus ka ilma muusikata. See ju on võimalik ma loodan..
jack
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 188
Liitunud: T Mai 09, 2006 2:04 pm
Asukoht: Järvamaa

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas jack »

Ma ei ole tervet teemat läbi lugenud, aga kas kardaaniriste oled kontrollinud? Mul hakkas umbes sama suure läbisõidu pealt ka imelikku häält salongi kostuma ja põhjuseks oli kardaanirist.
...aga mis siin ikka pikalt targutada...
Hydroid
Rock Crawler
Postitusi: 507
Liitunud: T Sept 15, 2009 7:24 pm
Asukoht: Kohtla Järve

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas Hydroid »

Kontrollisin neid ise ja käega, kahjuks ise pole mehaanik, aga minu arvates küll mingeid lõtke seal ei olnud. Paari nädala pärast proovin uuesti esinduses käia, ehk siis seal teeme põhjaliku kontrolli ja proovime need uuesti ära määrida kah.

Huvitav see, et see müra kaob maanteel ära siis kui lased gaasi lahti - kas ristist tulenev vibratsioon peaks jääma või ära kaduma kui lased gaasi lahti?
Kasutaja avatar
bjorn
Rock Crawler
Postitusi: 587
Liitunud: K Sept 05, 2007 3:25 pm

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas bjorn »

Viitab just ristile.
jack
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 188
Liitunud: T Mai 09, 2006 2:04 pm
Asukoht: Järvamaa

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas jack »

Minu mäletamise järgi ka müra kadus, kui gaas lahti lasta.
...aga mis siin ikka pikalt targutada...
Vasta

Mine “Toyota”