LC120 autom. kasti anomaalia?

Moderaatorid: jr, Moderators

Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas TiitR »

Esimeste külmemate ilmadega panin tähele, et hommikuti külmamootoriga foori taga käik sees oodates hakkab nagu käimarit kaasa vedama. Selline tunne nagu turbiini lukk vms. ei tahaks maha tulla? Nii kui neutraali peale lülitada, kaob kakkumine ära. Mõne aja pärast (ilmselt siis kui õli kastis soojenenud) kaob anomaalia ära ja kordub uuesti alles järgmisel hommikul, kui õlid külmad. LS hetkel 175 kopikatega ja 180 tuh. suurde hoolduseni natuke aega, kus vahetatakse ka käimari õli. Et kas õli s*tane või mis krdi värk on? :|
P.S eelmine talv (või külmadega üldse) sellist jama ei mäleta.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas TiitR »

Mõtteid, targemad? :roll:
P.S moded liigutasid teema küll Toyota alarubriiki, kuid pakun, et käimarite hingeelu on paljudel markidel kattuv?
nasa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 121
Liitunud: R Aug 04, 2006 2:52 pm
Asukoht: Eesti

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas nasa »

:D
Mul sama teema. Elkes vahetati esimesel korral käigukasti padjad ära ja peab tõdema, et mingil määral aitas isegi.
Aga kuna aeg-ajalt ka mõne teise LC120 istmele sattunud, siis minu arvates on miski väike kala ikka sees. Nüüd 120k hoolduses avastati, et käigukasti ja vahekasti vahel miski simmer oli hakanud õli läbi laskma. Vahetati garantiina ära, aga ise läks katki või lõhub see väike vibra seal asju?
Ühesõnaga - leppisin selle väikese jäägiga, mis padjavahetusest alles jäi ja ostsin kaks aastat lisagarantiid. Loodan, et miskit ikka lendab selle aja jooksul seal. Kuna nad seda remontida ei taha/oska, siis on lootust uus kast saada :D
Kasutaja avatar
Alari
Fitting 38"
Postitusi: 383
Liitunud: P Okt 26, 2008 7:11 pm
Asukoht: Tallinn

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas Alari »

Tuleb tunnistada, et olen täpselt sama probleemi märkanud, esinduse arvates on kõik korras, ju siis nii ongi. :)
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas TiitR »

nasa kirjutas::D
Mul sama teema. Elkes vahetati esimesel korral käigukasti padjad ära ja peab tõdema, et mingil määral aitas isegi.
Aga kuna aeg-ajalt ka mõne teise LC120 istmele sattunud, siis minu arvates on miski väike kala ikka sees. Nüüd 120k hoolduses avastati, et käigukasti ja vahekasti vahel miski simmer oli hakanud õli läbi laskma. Vahetati garantiina ära, aga ise läks katki või lõhub see väike vibra seal asju?
Ühesõnaga - leppisin selle väikese jäägiga, mis padjavahetusest alles jäi ja ostsin kaks aastat lisagarantiid. Loodan, et miskit ikka lendab selle aja jooksul seal. Kuna nad seda remontida ei taha/oska, siis on lootust uus kast saada :D
Minu omal käimari padjad ok - lasin kontrollida. Eks paistab kuidas käitub, kui uus õli sisse saab. Ja kuna see õlivahetus satub külmale ajale, siis hea võrrelda kohe.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas TiitR »

TiitR kirjutas:
nasa kirjutas::D
Mul sama teema. Elkes vahetati esimesel korral käigukasti padjad ära ja peab tõdema, et mingil määral aitas isegi.
Aga kuna aeg-ajalt ka mõne teise LC120 istmele sattunud, siis minu arvates on miski väike kala ikka sees. Nüüd 120k hoolduses avastati, et käigukasti ja vahekasti vahel miski simmer oli hakanud õli läbi laskma. Vahetati garantiina ära, aga ise läks katki või lõhub see väike vibra seal asju?
Ühesõnaga - leppisin selle väikese jäägiga, mis padjavahetusest alles jäi ja ostsin kaks aastat lisagarantiid. Loodan, et miskit ikka lendab selle aja jooksul seal. Kuna nad seda remontida ei taha/oska, siis on lootust uus kast saada :D
Minu omal käimari padjad ok - lasin kontrollida. Eks paistab kuidas käitub, kui uus õli sisse saab. Ja kuna see õlivahetus satub külmale ajale, siis hea võrrelda kohe.
Nii. Mõeldud - tehtud. Kuna peagi täitub odol 180tuh., siis otsustasin, et lasen suure hoolduse veel vanal aastal ehk täna ära teha ja peab tõdema, et kast on nüüd täiesti rahulik, ei mingeid kaasavedamisi kohapeal ega jõnksatusi. Kui enne täheldasin külma kastiõli korral nö. "kaasa vedamisele" lisaks ka mõningasi jõnksatusi kohaltvõtuga või ümberlülitusel, siis kõik anomaaliad kadunud. Arvan, et viga peitus kastiõli vähesuses. Nimelt tehnik ütles, et välja suutis imeda üle 2L ja sisse surus uut õli 3L ehk 180tuh. km-ga oli mingi osa õlist sealt lahkunud, samas mingeid lekkeid keegi ei suutnud täheldada :|
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4640
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas uputaja »

Eks ta vahekasti on roninud.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas TiitR »

uputaja kirjutas:Eks ta vahekasti on roninud.
Nägin vahekastist väljalastavat õli - kena kollakas õli oli. Autom. kastis aga tumepunane õli? Samuti oli vahekasti õli kogus täiesti õige normiga. Nii esisillas kui vahekastis oli õli säilitanud oma värvi, ainult tagasilla õli oli natuke rohkem värvi muutnud.
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas KKKKKK »

Mu teada on sellel autol muret automaatkastiga. Kahel sõbral on siuksed pillid ja mõlemil on kotid garantiiga vahetatud. Pikem ooteaeg oli miski ligi kolm kuud kui auto seisis. Jutuks tuli, et lisaks olevat uut kotti oodand mitmed samased länkarid.
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas TiitR »

KKKKKK kirjutas:Mu teada on sellel autol muret automaatkastiga. Kahel sõbral on siuksed pillid ja mõlemil on kotid garantiiga vahetatud. Pikem ooteaeg oli miski ligi kolm kuud kui auto seisis. Jutuks tuli, et lisaks olevat uut kotti oodand mitmed samased länkarid.
No, aga äkki siis räägid, mis sõpradel "kotti" läks sel "kotil" seal? :wink:
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas KKKKKK »

Täpsemalt ei tea. Ei ole tehnikamahed ja infost ei huvitund. Sümptome kirjeldasid sarnaseid kui su autol.
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas TiitR »

KKKKKK kirjutas:Täpsemalt ei tea. Ei ole tehnikamahed ja infost ei huvitund. Sümptome kirjeldasid sarnaseid kui su autol.
Seda masinat toodeti alates 2003a. (mõningatel andmetel isegi 2002a.) ja autom. kastil pole ühtegi uuendust peale 1 käigu lisamisega 2005a. muudetud - ehk ei usu mina, et see kast nii nõrguke on! :roll:
nasa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 121
Liitunud: R Aug 04, 2006 2:52 pm
Asukoht: Eesti

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas nasa »

TiitR kirjutas:
KKKKKK kirjutas:Täpsemalt ei tea. Ei ole tehnikamahed ja infost ei huvitund. Sümptome kirjeldasid sarnaseid kui su autol.
Seda masinat toodeti alates 2003a. (mõningatel andmetel isegi 2002a.) ja autom. kastil pole ühtegi uuendust peale 1 käigu lisamisega 2005a. muudetud - ehk ei usu mina, et see kast nii nõrguke on! :roll:
Päris linnalegend see ei ole, siin foorumiski see teema kunagi üleval oli. Mul ühel tuttaval oli paar aastat tagasi sama lugu ja ootas kah mitu kuud, enne kui uus kast suudeti garantiikorras tarnida. Päris hea meel on ilmselt samal ajal liisingut ja kaskot maksta :) Temal olid sümptomid siiski sellised, et käigud hakkasid järjest ära kaduma lihtsalt. Ma ei tahaks uskuda, et seda foorumit ükski teemaga kursisolev tegelane ei loe. Ehk kommenteerite?
Kasutaja avatar
hans
Rock Crawler
Postitusi: 505
Liitunud: E Mär 17, 2008 8:39 pm
Asukoht: Tallinn

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas hans »

Arvestades kui rahavaauto see Lc on, siis 3-4 kasti, mis on otsa lõppenud ei näita küll nende kastide nõrkust.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: LC120 autom. kasti anomaalia?

Postitus Postitas v6sa »

TiitR kirjutas:
TiitR kirjutas:
nasa kirjutas::D
...Arvan, et viga peitus kastiõli vähesuses. Nimelt tehnik ütles, et välja suutis imeda üle 2L ja sisse surus uut õli 3L ehk 180tuh. km-ga oli mingi osa õlist sealt lahkunud, samas mingeid lekkeid keegi ei suutnud täheldada :|
Kas LC kastis käibki nii vähe õli?
Või tehti vahetus lihtsalt põhjast välja ja pealt sisse meetodil?

Küsin, sest MB maailmas on "eluaegsete" kastiõlide teema läbi elatud ja oma kasti pikemalt nautida soovivad omanikud lasevad õli vahetada täielikult. Mis eeldab natuke teadmisi ja mõne abivahendi olemasolu... Ka tootja on muret tunnistanud.

Seda imelikum on lugeda, et tõusva päikese maa insenerid kalanäoga garantiilisi kaste seedivad...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Toyota”