BJ 40 generaator... 24V kahvatas..mis asemele ?

Moderaatorid: jr, Moderators

Vasta
seff
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: R Veebr 21, 2003 7:43 pm

BJ 40 generaator... 24V kahvatas..mis asemele ?

Postitus Postitas seff »

hakkas arvama et max mida ta suudab on laadida 5A vooluga :(
niisiis kas keegi on asendanud mõne veoauto omaga, või odavaid muid lahendusi leidnud


hind on määrav :roll:

'kogu süsteemi ei tahaks ka hakata 12V peale ringi tegema...kuigi ka see mõttes...

head mõtted oodatud :?:
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Postitus Postitas isakene »

mul siin on teadmata kuskohast tekkinud (tõenäoliselt) HJ genekas, vaakumpump otsas ja puha... samasugune Patroli oma annab 25 või 35 A, ega seegi vähem tohiks anda. Kui huvi on, siis ma hakkan teda testima.

56 486769
busterike
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 106
Liitunud: R Okt 22, 2004 3:46 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas busterike »

HJ originaal annab 25A..relee eradi variant,mingid rem genekad on ka 30A
need millel on relee sisseehitatud on vöimsamad....aga pidid kergemini maha pölema :( milline on? sellest vöimsamast oleks isegi huvitatud :roll:


oma kunagine geneka "remont"löppes uue ostuga...oli köige "soodsam "minu arvates....remont oleks kuskil 1500+ eeku läind ,sääl Vana-narva mnt-l...ja köige odavama geneka "renoveeritud" saab ...Toyotast" nii imelik kui see ka pöle...ilma pumbata 2000..- eeku
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Postitus Postitas isakene »

Mul ilmselt see kõige lihtsam, näha oli et harjade pealt jooksid juhtmed otse pistikusse. Kui huvitab, võin tehase koodid ka kirja panna.
busterike
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 106
Liitunud: R Okt 22, 2004 3:46 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas busterike »

tänks,aga selline on tagavarax olemas ja 1,5 tk "molekulidena" ka :roll:
seff
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: R Veebr 21, 2003 7:43 pm

Postitus Postitas seff »

isakene kirjutas:Mul ilmselt see kõige lihtsam, näha oli et harjade pealt jooksid juhtmed otse pistikusse. Kui huvitab, võin tehase koodid ka kirja panna.
mul jooksevad ju juhtmed geneka sisse...et harjadeni jõuda tuleb genekas enamvähem algosandada :?
nippondenso genekas on

kui keegi viitsib mõned pilsis ei teeks paha...
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Postitus Postitas isakene »

Mul ka nippondenso, aga harjadeni jõudmiseks piisab kahe kruvi lahtikeeramisest. Põhimõtteliselt on seda tüüpi genekas võimalik ka vene "tabletiga" tööle panna, töötab edukalt ja on sigaodav (mingi 50 eeku vist) ainult sahtlis peab igaks juhuks paar tükki varus olema... :)
seff
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: R Veebr 21, 2003 7:43 pm

Postitus Postitas seff »

isakene kirjutas:Mul ka nippondenso, aga harjadeni jõudmiseks piisab kahe kruvi lahtikeeramisest. Põhimõtteliselt on seda tüüpi genekas võimalik ka vene "tabletiga" tööle panna, töötab edukalt ja on sigaodav (mingi 50 eeku vist) ainult sahtlis peab igaks juhuks paar tükki varus olema... :)
lahti tuleb keerata :
mutter mis hoiab rihmaratast
3 polti mis läbivad genekat
geneka tahant eemaldada vaakumpump
lahti keerata rootorit laagri küljes olev mutter
rebida tahapoole välja rootor ja.....

siis saad tagantpoolt ligi harjadele ..mis on tõesti 2 kruviga kinni :)
kuna harjad geneka sees siis sinna ei mahu ükski teadatuntud vene tablett

harjad olidki kulunud nagu arvata võis....
leidsin harjade komplekti peterburi teelt mingist magasiinist
nüüd vaja veel mähised jms ka üle mõõta ja ehk ärkab ellugi teine veel ? :roll:
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Postitus Postitas isakene »

Siis on meil lihtsalt erinevad geneka versioonid. Ja kusagil pole öeldud, et see tablett geneka SEES peab olema, Patrolil ta leidis ta peale väikest juhtmevedamist kenasti pesa akukasti taga, igaks juhuks sai ta ka pisikese alumiiniumradika külge. Pooleteise aasta jooksul tuli tablett ühel korral asendada, aga see oli kolme minuti töö...
Kasutaja avatar
MM
HallKardinal
Postitusi: 540
Liitunud: K Dets 15, 2004 1:18 pm
Kontakt:

Postitus Postitas MM »

HJ 60-e geneka harju annab ka kenasti genekat maha võtmata vahetada ning Vene harjad istusid nagu sõrm ... . Samuti on laadimisrelee eraldi mille võib tableti või mõne muu viguriga asendada. Lahja ta on aga kui ohtralt lisatulesid külge ei riputa siis peab akud täis.
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

Ma just remonteerisin BJ oma, algupäraselt nõrk laadimisvool (pinge 26,.., max 27V) kustus lõplikult. Põhjus: ussitanud ja lõpuks lühistunud staatori mähis.(masin seisnud aastaid väljas). Väga tõenäoliselt oli esimene remont sellele genekale. Harjadest oli 70% alles, laagrid jms jooksuosa laitmatud. ls. 300+tkm.
Vasta

Mine “Toyota”