Terrano tagasilla lukk

Moderaatorid: jr, Moderators

Vasta
Juracas
Fitting 38"
Postitusi: 204
Liitunud: T Mär 23, 2010 5:38 pm
Asukoht: Tallinn

Terrano tagasilla lukk

Postitus Postitas Juracas »

Tere Mehed
Väike mure, Nissan Terrano 2 ja olen märganud, et kui on sees ainult tagavedu siis kuskil pori sees ukerdades veab taga ühte ratast ringi, mitte mõlemaid. Kas sellel mudelil on tehase poolt libisev lukk tagasillas ja mis ajal ta rakendub? Või kuidas ma saan selle toimimist kontrollida?
Tänud ette!
Jaht, Kalapüük ja Päike
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Terrano tagasilla lukk

Postitus Postitas al »

Mingil osal Terranodel oli tagasillas LSD, kas kõigil, ei tea.
Poris kohapeal ei pruugi väikesel kiiruste erinevusel rakenduda, liikumisel kui rattad erineval pinnal, peaks näha olema. Üks ratas jääl ja teine kruusal, kaevas minu oma korraliku vao kruusa sisse, gaasipedaali pidi päris tugevalt vajutama. Kui juba lumes kinni, siis sama, rakendumiseks pidi päris hoolega pöördeid andma.
Juracas
Fitting 38"
Postitusi: 204
Liitunud: T Mär 23, 2010 5:38 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Terrano tagasilla lukk

Postitus Postitas Juracas »

Tänud vastamast.
Tundub et vist nii ongi et pöördeid vaja anda. Peab ootama jää ära, siis saab järgi proovida.
Jaht, Kalapüük ja Päike
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Terrano tagasilla lukk

Postitus Postitas TiitR »

Huvitav, kas Mitsu ja Nissani LSD on nii erinevad? Või siis tuleb vahe sisse L200-ga, millel tagaosa nii kerge? Nimelt enda Mitsuga pole vaja mingit ei jääd ega pöördeid oodata/rakendada - mõlemad tagarattad nii poris kui kruusal koheselt korraga vedamas, rääkimata lumest või jääst. Omasin ka kunagi Terranot, millel oli LSD taga, kuid ei pööranud sellele nii tähelepanu.
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Terrano tagasilla lukk

Postitus Postitas al »

Üks tähelepanek veel.
Vastavalt Murphy seadustele, rakendub libisev lukk, siis kui seda absaluutselt vaja ei oleks. Näiteks nõlvast külitsi üles sõites, kitsas libedas kurvis kiirendamisel, või juba kinni olles kalde peal, kui kõrval on kohe kraav vms. Proovi ja Sa näed kui suurepäraselt ka mittekorras LSD rakendub... :wink:

Tiit, eks see rakendumine sõltub ka kulumisastmest või reguleeringust. LC libisev lukk on oluliselt äkilisem, väga ebameeldiv aeg-ajalt, just eriti siis kui kalde all kuskil turnid.
Juracas
Fitting 38"
Postitusi: 204
Liitunud: T Mär 23, 2010 5:38 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Terrano tagasilla lukk

Postitus Postitas Juracas »

Mul esisillas lülitatav ARB lisaks, aga enamuse aega liiklen tagaveoga ja siis olen märganud, et pori lendab enamuses ühelt poolt. Aga eks tuleb millalgi metsas proovida asjast sotti saada.
Jaht, Kalapüük ja Päike
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Terrano tagasilla lukk

Postitus Postitas ahto42 »

Vin koodi järgi saan vaadata, mis seal sees peaks olema. Aga kõige lihtsam variant oleks tagarattad maast lahti ja ühte ratast pöörates peab teine samas suunas liikuma, siis on lukk sillas sees.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4473
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Terrano tagasilla lukk

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

ahto42 kirjutas:Vin koodi järgi saan vaadata, mis seal sees peaks olema. Aga kõige lihtsam variant oleks tagarattad maast lahti ja ühte ratast pöörates peab teine samas suunas liikuma, siis on lukk sillas sees.
See ei näita kas ta on seal sees - see näitab kas ta töötab :roll:
tartuoffroad.ee
5581340
l300
Fitting 44"
Postitusi: 404
Liitunud: R Juul 15, 2011 10:28 am
Asukoht: riisipere

Re: Terrano tagasilla lukk

Postitus Postitas l300 »

Eilsest alates olen ka ise terrano 2 omanik ja kontrollisin ka lsd seisukorda jättes ühe tagaratta asfaldile ja teise lumele suht siledate rehvidega ja kohalt minek oli üpriski hea kui võrrelda sellega kui mõlemad rattad lumel olid
Vasta

Mine “Nissan / Renault”