Terranode käigukastid

Moderaatorid: jr, Moderators

Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Terranode käigukastid

Postitus Postitas enx »

Siin foorumis üks Terrano müügis varuosadeks http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=17946 Ja mu üht sõpra huvitab selle auto käigukast. Tal nimelt Terrano II, 1994 a, 2,7 TDI ja samad kilovatid ka. Et targemad äkki oskavad õelda kas neil võiksid olla samad käigukastid äkki?

Ette tänades: Hendriko
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4474
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Peaks olema küll FS5R30A
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas enx »

MahviaDeTyrk kirjutas:Peaks olema küll FS5R30A
Tänud, eks uurin nüüd selle markeeringu järgi edasi. Kas see nr(kood) peaks kuskil kasti välisküljel ilutsema?
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4474
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

enx kirjutas:
MahviaDeTyrk kirjutas:Peaks olema küll FS5R30A
Tänud, eks uurin nüüd selle markeeringu järgi edasi. Kas see nr(kood) peaks kuskil kasti välisküljel ilutsema?
Kasti kaane peal
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas enx »

MahviaDeTyrk kirjutas:
enx kirjutas:
MahviaDeTyrk kirjutas:Peaks olema küll FS5R30A
Tänud, eks uurin nüüd selle markeeringu järgi edasi. Kas see nr(kood) peaks kuskil kasti välisküljel ilutsema?
Kasti kaane peal
Veelkord tänud! :wink:
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas enx »

MahviaDeTyrk kirjutas:Peaks olema küll FS5R30A
Njaa. Sõbral see silt kasti küljest kadunud kus see markeering olema peaks vist kirjas. Uuris siis tema esindusest vin-koodi järgi et kas võiksid klappida need käigukastid ja sealt õeldi et ei klapi. Aga mina ei tahaks seda esinduse juttu täitsa tõena ikka võtta. Aga nagu viidatud postitusel kirjas on et "peaks olema küll" - pole ka nagu täitsa kindel vastus. Kas keegi ikkagi seda päris kindlasti ei tea kas on samad kastid või mitte?
antik
Fitting 38"
Postitusi: 301
Liitunud: N Sept 04, 2008 3:55 pm

Postitus Postitas antik »

enx kirjutas:
MahviaDeTyrk kirjutas:Peaks olema küll FS5R30A
Njaa. Sõbral see silt kasti küljest kadunud kus see markeering olema peaks vist kirjas. Uuris siis tema esindusest vin-koodi järgi et kas võiksid klappida need käigukastid ja sealt õeldi et ei klapi. Aga mina ei tahaks seda esinduse juttu täitsa tõena ikka võtta. Aga nagu viidatud postitusel kirjas on et "peaks olema küll" - pole ka nagu täitsa kindel vastus. Kas keegi ikkagi seda päris kindlasti ei tea kas on samad kastid või mitte?
Mis sulle vin koodi järgi kasti mudeliks siis öeldi?
"Computers are useless. They can only give you answers."
-- Pablo Picasso
vml
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: P Sept 21, 2008 5:23 pm
Asukoht: Jõgevamaa

Postitus Postitas vml »

Tervist!
Mul teistpidine küsimus, et kas terrano II käigukast sobiks KingCab (D21 1998 aasta) alla? Või siis näiteks navara kast? on keegi sellega ehk kokku puutunud? Teiseks, kuna mul on diisel mootoriga isend, siis kuidas ülekande arvud klappiksid? et lõpp kiiruse osas just, kuna juba originaal kast hoidis pöörded parajalt kõrgel, siis tekkis selline küsimus.
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4474
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

vml kirjutas:Tervist!
Mul teistpidine küsimus, et kas terrano II käigukast sobiks KingCab (D21 1998 aasta) alla? Või siis näiteks navara kast? on keegi sellega ehk kokku puutunud? Teiseks, kuna mul on diisel mootoriga isend, siis kuidas ülekande arvud klappiksid? et lõpp kiiruse osas just, kuna juba originaal kast hoidis pöörded parajalt kõrgel, siis tekkis selline küsimus.
No aga Terrano II mille alt kasti võtad võib ju ka diiselmootoriga olla :roll:
Ma olen suhteliselt veendunud, et ükstakama mis masina alt võetud kast sobib ükstakama mis masinale mootori otsa bolt on - eeldades, et masin millelt võetakse kast on sama mootoriga. mis masin, kuhu kast pannakse.
Loomulikult saab ka suvalist kasti ja mootorit ristata :wink:
tartuoffroad.ee
5581340
vml
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: P Sept 21, 2008 5:23 pm
Asukoht: Jõgevamaa

Postitus Postitas vml »

pidasin silmas just seda, et pöörded 90-ga sõites veel kõrgemaks ei muutuks, kui nad juba on, sest näiteks terranodel vist on kasutusel erinevate ülekannetega diffrid? kuid homme üht kasti uurima, mis väidetavalt navara alt pärit, ehk sobib 8)
jyrgen
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Okt 01, 2011 12:19 pm
Asukoht: Soome / Heinola

Re: Terranode käigukastid

Postitus Postitas jyrgen »

Elustan ühe vana teema.

Kusagilt lugesin, et Terrano 2,7td 74kw mootorile sobib otsa ka 92kw-se mootori käigukast. Visuaalselt jah poltide kinnitused samad.
Aga nüüd on huvitama hakkanud küsimus, et kas 74kw mootori vahekast istub 92kw mootori käigukasti otsa 1:1-le.

Terv Jürgen
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult
Pajero 2,5tdi, 1990 a. ja ka Ford Maverick 2,7td 1996 a.
dexter
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: R Jaan 29, 2010 8:36 pm
Asukoht: Tartu

Re: Terranode käigukastid

Postitus Postitas dexter »

90% tõenäosusega sobib, kui ei sobi, siis sidurikoda on vahetatav.
566kuus üheksa995
tauris.vijar@gmail.com
jyrgen
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Okt 01, 2011 12:19 pm
Asukoht: Soome / Heinola

Re: Terranode käigukastid

Postitus Postitas jyrgen »

Sidurikoda olen võrrelnud, välimine poltide ring sobib mootoriga kokku, aga sidurivõlli ümber olev kaan on teise nägemusega. Seega tundub, et kast seestpoolt vähe teine. Mul on võimalus saada 92kw kast, aga vahekasti rikkega. Olemas on 74kw rikkis käigukast, millel vahekast korras, aga kuna puudub 92kw kasti tagumise otsa võrdlus 74kw-sega, siis olengi dilemma ees, et kas vahekast sobiks pookida ümber ühelt kastilt teisele.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult
Pajero 2,5tdi, 1990 a. ja ka Ford Maverick 2,7td 1996 a.
kaits09
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 142
Liitunud: L Juul 25, 2009 5:34 pm
Asukoht: Harjumaa Loksa

Re: Terranode käigukastid

Postitus Postitas kaits09 »

Hetkel pead ei anna, aga minu mäletamist mööda peaks 30 A olema 3 liitrise bensuka kast.
Tiimi Neli Tankisti ja Koer piloot......ehk keegi vanematest olijatest veel mäletab säänset tiimi
Kasutaja avatar
toi
Rock Crawler
Postitusi: 517
Liitunud: R Okt 02, 2009 10:06 am
Asukoht: Tallinn ja Viljandi

Re: Terranode käigukastid

Postitus Postitas toi »

Sisud ei sobi. Isegi jaaapanlased said mingi hetk aru et see kast ei kesta ja mõtlesid uue lahenduse. Tervestükis läheb alla üks ühele. Uuem kestab oluliselt paremini ja vahe on tuntav juba käikude lülituses. Vana tüübi kasti eraldamine vahekastist on üks lihtsamaid töid siis uuega jebisime ikka tükk aega enne kui lahti saime. Hoopis teine ehitus kuigi ega ma neid ei võrrelnud ka kõrvuti, äkki mingitmoodi annab kokku pookida.
Nissan Patrol Y60 2,8 td
Nissan Patrol 160 3,3 td
Vasta

Mine “Nissan / Renault”