käivitus probleem y60`l

Moderaatorid: jr, Moderators

Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Re: käivitus probleem y60`l

Postitus Postitas jr »

0,02 on korralik hea küünla tulemus :)
+372 5028488
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: käivitus probleem y60`l

Postitus Postitas isakene »

jr kirjutas:0,02 on korralik hea küünla tulemus :)
No aga taat ei mõõda ju küünalt. Ta mõõdab massiahela takistust, vähemalt mina loen nii välja...
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: käivitus probleem y60`l

Postitus Postitas helar »

isakene kirjutas:Ikkagi, ma ei saa aru, milles on probleem. Praegu, niipalju kui ma aru saan, mõõdad sa pinget küünla miinusklemmi ja aku miinusklemmi vahel, tegin ka lihtsa joonise: Pilt

See, et ahelas eksisteerib mingi pingelang, näitab, et ahel omab mingit takistust, ilma ju ei saaks. Kuna küünalde puhul tegemist on päris suure vooluga, pakun lambist, et suurusjärk võiks olla umbes 30A. Vastavalt Ohmi seadusele, R=U/I ehk 0,7 / 30 = 0,02 oomi. Vase eritakistus, ehk meetripikkune 1mm2 läbimõõduga juhtmejupi takistus on umbes samapalju. Milles probleem?
Skeem on õige.
Tänud , jälle targem.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Magnus
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: E Apr 05, 2010 1:13 am

Re: käivitus probleem y60`l

Postitus Postitas Magnus »

Juhtus endalgi eelmine nädal nii et küünlad enam ei rakendunud, nagu ikka ootamatult ja järsku. Küünalde tuli ainult vilkus. Mul oli põhjuseks see et küünalde releede juhtimisahelas oli + kadunud, kaitsmekarbi ja releede vaheline juhe oli vist katkenud, igastahes seal suures kimbus mingi kala on. Releedele jõudis peale ainult ca 4V, hetkel lahendasin nii et viisin uue juhtme läbi kaitsme otse akult.
Lisan siia ka eelsüüteküünalde juhtimise skeemi, läheb võib-olla veel kellelgi vaja.
2.8 TD mootoriga.
Pilt
Y60
Kasutaja avatar
marauder
True Off Roader!
Postitusi: 1176
Liitunud: R Dets 19, 2008 8:34 pm
Asukoht: Kuressaare

Re: käivitus probleem y60`l

Postitus Postitas marauder »

helar kirjutas:
Nii, tänase päeva seisuga saab öelda, et lahenesid minu autol lõpuks külmkäivitusega seotud probleemid. :bg

Puterdamise põhjus oli paaris vigases hüdrotõukuris. Hetkel vahetasin 4 tk välja ja peale hommikust käivitamist ei jäta enam ühtegi matsu vahele. Tulevikus on plaanis kõik hüdrotõukurid mehhaaniliste vastu välja vahetada.

Küünalde toimimise probleem lahenes, kui elektrik käis ajus kõik jooted üle, isegi tahhomeeter hakkas peale seda normaalselt tööle. :D
Sa räägid sellest eelsüüteküünalde ajust mis kunde jalgade juures kahe pistikuga on?
Sul ei toiminud ainult spidomeeter vöi oli midagi veel puudu spidoplokis?
Team saarlased
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: käivitus probleem y60`l

Postitus Postitas helar »

Tahokas ei toiminud. Minumeelest töötas spidomeeter ka ilma selle plokita.
Maru palju aega möödas, pead pakule ei pane.
Muud priboorid nagu datsunil ikka, elustusid rusikaga vastu armatuuri lajatades, hakates siis enam-vähem soovitud näitu kuvama.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Vasta

Mine “Nissan / Renault”